ART / Etchings etc / Colour etching 13152144
*
nr 1315 2144
Jordi Arkö
(f. 1951), Sverige
Jordi Arkö (b. 1951), Sweden. ET. Subject: 25x17,
COLOUR ETCHING, ET. Signerad. Motivet: 25x17 cm
Droit De Suite
Estimate:
600
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday Mars 23 2020
at 19:55:18
- Bid history
Time
Bidder
Bid
23/3 18:29:04
1
Vinnande bud
- Thema-auction
Mar 23
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...
Read more about Grafik
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik jordi arkö svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7064 LITOGRAPH IN C..
Jordi Arkö (b. 1951), Sweden. Röde orm. Signed, nu..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:56
*
Jordi Arkö
Read more about Grafik
nr 1315 2144
Jordi Arkö
(f. 1951), Sverige
Jordi Arkö (b. 1951), Sweden. ET. Subject: 25x17,
COLOUR ETCHING, ET. Signerad. Motivet: 25x17 cm
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 600 |
Sold: | SEK 100 |
Auction date: |
Monday Mars 23 2020 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
23/3 18:29:04 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Mar 23
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...Read more about Grafik
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik jordi arkö svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7064 LITOGRAPH IN C..
Jordi Arkö (b. 1951), Sweden. Röde orm. Signed, nu..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:56